gallery/shops-old-town-budva
gallery/budva-museum-in-citadel

Senamiestis

 

Jis nėra didelis, tačiau bent jau pirmais kartais itin lengva pasiklysti mažose gatvelėse ir ne vieną kartą atsimušite į akligatvį. Beveik visoje senamiesčio dalyje pirmuosiuose aukštuose įsikūrusios įvairiausios parduotuvės, pradedant nuo akinių nuo saulės ir laikrodžių, baigiant maisto prekėmis ir kailiniais. Verta atkreipti dėmesį į vietinių menininkų studijas, kuriose rasite itin gražių meno dirbinių, paveikslų, o paprastiems keliautojams išskirtinių rankų darbo suvenyrų. Nors senamiestis labai nedidelis, jame rasite net keletą religinių objektų: Šv. Ivano bažnyčią, Ortodoksų bažnyčią, Cerkvę, Šventos trejybės bažnyčią ir vieną įspūdingiausių senamiesčio detalių – gynybinę sieną. Turėsite galimybę apsilankyti tvirtovės muziejuje, sužinoti daugiau apie Budvos istorinį vaidmenį, taip pat pamatyti visą senamiestį tiesiog vaikščiodami gynybine siena. Šis malonumas Jums kainuos nei daug, nei mažai 2.50 – 3 €.

Apie Budva

 

Budva – nedidelis miestelis, vienas didžiausių traukos centrų Juodkalnijoje. Šioje vietoje persipina viskas: naktiniai klubai, istorija, parduotuvės, įvairūs lankytini objektai ir žinoma kerintis senamiestis. Miestelio pažinimui užteks gero pusdienio. Taip pat sužinosite labiausiai vietinių pamėgtas vietas, kur skaniausias maistas, kaip rasti baseiną ant stogo ir kodėl vietiniai Budvos senamiestį vadina mažuoju Dubrovniku.

 

Budva turi viską, ką gali pasiūlyti Juodkalnija, tačiau su visomis gėrybėmis sulaukiame ir pasekmių. Visų pirma Budva yra triukšmingas miestas, ant kiekvieno kampo iki išnaktų dirbantys barai, restoranai, Adrijos jūros pakrantėje rasite bent 2 naktinius klubus, kurių „main stage“ yra lauke. Todėl norintiems ramaus poilsio siūlyčiau rinktis kitus kurortus, tokius kaip Bečiči, nuo kurio Budva galėsite pasiekti pėsčiomis, ar kiek toliau esantį Petrovač.

 

Budvos turgus

 

Centrinėje miestelio dalyje įsikūręs Zelena Pijaca turgus. Kaip ir daugumoje turgaviečių, rasite įvairiausių vaisių, daržovių, mėsos gaminių. Taip pat vietinių alkoholinių gėrimų, kuriuos iš įvairiausių regionų suveža ūkininkai. Juodkalnijoje itin populiarūs vynai, tiek baltas tiek raudonas, ir mums lietuviams pažįstama „naminė“, kuria Juodkalnijoje legalu prekiauti. Turgus dirba kiekvieną dieną (sezono metu) nuo 6 valandos ryto. Nors turgus dirba iki vakaro, didžiausias asortimentas ir daugiausiai prekeivių rasite apsilankę iki pietų. Turgus įsikūręs už TQ Plaza prekybos centro.Įveskite savo tekstą čia

 

 

 

gallery/market-in-budva

Skaniausios vietos pavalgyti

 

Niekada neturėjau vienos vietos kurią galėčiau rekomenduoti visais atvejais. Visada norisi įsiklausyti į klientą, ko jis tikisi, kokia virtuvė patinka, pusryčiaus, pietaus ar vakarieniaus? Todėl nusprendžiau su Jumis pasidalinti keliomis vietomis kurios per šiuos kelis metus paliko didžiausią įspūdį gyvenant Budvoje.

 

Babaluu bar & ristorante  – puiki vieta skaniai, greitai ir nebrangiai pavalgyti. Rasite gausų pusryčių meniu, įvairiausios kiaušinienės, salotos, dešrelės, kepsniai ir kt. Puikiai kalba angliškai, didelis pliusas ir tai, jog net sėdint lauke patalpos yra drėkinamos purškiamu vandeniu, todėl net itin karštą dieną pietaujant galima maloniai leisti laiką. Šioje vietoje labiausiai mėgstu pusryčiauti ir pietauti.

Jadran – vienas seniausių bei populiariausių restoranų ant Adrijos jūros kranto Budvoje. Nenustebkite, jei matysite besirikiuojančius turistus, laukiančius kuomet atsilaisvins staliukas. Vieta, aplinka ir gyva muzika, kurią girdėsite kiekvieną vakarą (sezono metu), užburia. Jeigu Jūsų tikslas tik skaniai pavalgyti jūros gėrybių, su kiek kuklesne aplinka, tačiau ne ką prastesne virtuve, rekomenduoju apsilankyti restoranuose Olimp ir KRALj.

Beer & Bike club – tam pačiam Jadran restoranui priklausantis baras, kuriame renkasi didžioji dalis vietinių gyventojų. Alus, gyva muzika, užkandžiai iki paryčių. Puiki vieta atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką. Taip pat tai yra vienas iš nedaugelio barų veikiantis visus metus.

gallery/p181ai19l0j48199q1vnf6gqu7l7

Naktinis gyvenimas

 

Budvoje egzistuoja ir ji yra ganėtinai aktyvus. Vieni populiariausių naktinių klubų esantys šalia vienas kito, klubai: PARIS, TROCADERO, ar MIAMI CLUB BUDVA. Visi trys klubai sulaukia daugybės naktinėtojų, kviestinių svečių, todėl derėtų sekti informaciją, kokie atlikėjai kuriame klube planuoja pasirodymus. Tačiau pats populiariausias klubas Budvoje yra TOP HILL būtent čia susirenka daugiausiai klubinėtojų bei koncertuoja garsiausi atlikėjai. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog itin dažnai pasirodymus atlieka Balkanų valstybėse populiarūs atlikėjai, ypač iš Serbijos. Klubo lokacija atitinka pavadinimą ir jį rasite kalno viršuje, apie 3 km. nuo miesto centro. Patogiausia nuvykti ir grįžti su taksi, tai turėtų kainuoti apie 5 €, tačiau visada susitarkite kainą pieš kelionę!

gallery/budva-party-apartments

Eismo Sąlygos ir parkingas 

 

Budvoje ypač sezono metu, yra ganėtinai sudėtinga rasti vieta automobiliui. Žinoma, visada rasite mokamų stovėjimo aikštelių, o kaina gali svyruoti nuo 1 € iki 4 € už valandą. Visuose parkinguose dirba žmonės kurie pasirūpins kaip iš Jūsų surinkti pinigus. Dažniausia praktika, jog įvažiuojant išsimušate bilietą, o išvykstant paduodat darbuotojui bei atsiskaitot už išbūtą laiką. Mokėjimai SMS žinutėmis, ar spec. Kortelėmis nėra populiarūs. Didesni viešbučiai savo svečiams stengiasi suteikti stovėjimo vietą nemokamai, kai kurie apartamentai pagal galimybes, taip pat sutiekia vieta, kurioje galėsite laikyti automobilį, tačiau nerizikuokite ir susitarkite iš anksto. Niekada nestatykite automobilio neleistinoje vietoje, net jeigu matote kitų vairuotojų paliktus automobilius. Policija gaudo ir baudžia, ypač mėgsta automobilius išgabenti į saugojimo aikšteles. Taip pat turėsite pirmumo teisę į automobilio nuvilkimą, jei Jūsų automobilio numeriai bus iš kito miesto, ar matysis, jog tai nuomotas automobilis. Vietinių gyventojų policija beveik neliečia, miestelis mažas, vieni kitus pažįsta 😊.

gallery/car-parks-with-barriers

Baseinas ant stogo

 

Turistams mažiau žinomas, tačiau vertas dėmesio baseinas, įsikūręs aukštutiniame viešbučio Tre Canne aukšte, nuo kurio atsiveria puiki panorama į Adrijos jūra, kalnus bei salas. Apsilankyti gali visi panorėję, vienkartinis įėjimo mokestis 13.5 €. Už papildomą mokestį galite užsisakyti ir SPA paslaugų.

gallery/tre canne pool